"Πάγωσε" τον Βόλο ο Αστέρας – Το έφερε στα… ίσια ο συνήθης ύποπτος Βαν Βερτ (ΒΙΝΤΕΟ)

Μπορεί οι Αρκάδες να άνοιξαν το σκορ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος όμως η ομάδα της Μαγνησίας κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα και πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο.

ΒόλοςΑστέρας Τρίπολης: Την υπεροχή τους μετά το πρώτο τέταρτο του αγώνα εξαργύρωσαν το 27′ οι Αρκάδες όταν μετά από ωραία πάσα ο Μπενίτο θα πλασάρει πάνω από τον Κλέιμαν και θα δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του, μια φάση που χρειάστηκε και η χρήση VAR για να επικυρωθεί το τέρμα.

Οι γηπεδούχοι όμως απάντησαν άμεσα και μόλις έξι λεπτά μετά ο Άλχο έκανε την ενέργεια από τα δεξιά και τη σέντρα με τον Φαν Βερτ με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.

Δείτε τα γκολ στο ΒόλοςΑστέρας Τρίπολης:

Βόλος – Αστ. Τρίπολης | Το πρώτο γκολ της χρονιάς ο Μπενίτο!” itemprop=”name” /> Βόλος – Αστ. Τρίπολης | Το πρώτο γκολ της χρονιάς ο Μπενίτο!” itemprop=”description” />
  Συγκινητικός Ομπράντοβιτς! "Εδώ είναι το σπίτι μου! Ευχαριστώ τον Δημήτρη’’
  Βόλος – Αστ. Τρίπολης | 1-1, άμεση απάντηση του Φαν Βεερτ” itemprop=”name” /> Βόλος – Αστ. Τρίπολης | 1-1, άμεση απάντηση του Φαν Βεερτ” itemprop=”description” />

Ακολουθήστε το sportdog.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις