Οι Νερατζούρι δείχνουν… δόντια – Εύκολη νίκη με Σπέτσια (ΒΙΝΤΕΟ)

Με άνεση και μεγαλοπρέπεια η Ίντερ επικράτησε 3-0 της Σπέτσια στο Σαν Σίρο και έκανε το «2 στα 2» στο σκουντέτο.

Serie A: Με άνεση και μεγαλοπρέπεια η Ίντερ επικράτησε 3-0 της Σπέτσια στο Σαν Σίρο και έκανε το «2 στα 2» στο σκουντέτο. Από τη στιγμή που ο Λαουτάρο Μαρτίνες άνοιξε το σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, τα πάντα έγιναν πιο εύκολα για τους «νερατζούρι» του Σιμόνε Ιντσάγκι. Ο Δημήτρης Νικολάου αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο με τους φιλοξενούμενους. Την ίδια ώρα στη Ρέτζιο Εμίλια, η Σασουόλο έπαιρνε τους πρώτους της βαθμους με 1-0 επί της Λέτσε και το Γιώργο Κυριακόπουλο να παίζει -ουσιαστικά- σε όλο το ματς και να αντικαθίσταται στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.