Από την κόλαση στον παpάδεισο ο Άρης – Μεγάλη ανατροπή με Ζερβίνιο και Γκρέι!

Από την κόλαση στον παράδεισο ο Άρης – Μεγάλη ανατροπή με Ζερβίνιο και Γκρέι!

Το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου και οι αποδοκιμασίες από την εξέδρα πείσμωσαν τους παίκτες του Άρη, ο οποίος γύρισε το παιχνίδι με τον Ιωνικό (2-1) και επέστρεψε στις νίκες. Πρώτο γκολ του Ζερβίνιο στη Super League για το 1-1, σκόρερ του νικητήριου γκολ ο Γκρέι.

ΆρηςΙωνικός: Με τους Ζερβίνιο και Γκρέι να γυρίζουν το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άρης επέστρεψε στις νίκες (μετά την ήττα από την ΑΕΚ) και επικράτησε 2-1 του Ιωνικού στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Ο Μάντζης άνοιξε το σκορ για τον Ιωνικό στο 43′, με τους φίλους του Άρη να αντιδρούν οργισμένα για τα όσα έβλεπαν από την ομάδα τους στο γήπεδο και να προβαίνουν σε αποδοκιμασίες και συνθήματα κατά των παικτών.

Ωστόσο, οι Θεσσαλονικείς έδειξαν χαρακτήρα στο δεύτερο μέρος. Στο 63′ ο Ζερβίνιο ισοφάρισε σε 1-1 με το πρώτο του γκολ στη Super League, ενώ ο Γκρέι ήρθε από τον πάγκο για να σκοράρει και να διαμορφώσει το τελικό 2-1 στο 74′.