Θλάση ο Λιβάι Γκαρσία! Χάνει τα δύο ματς με Ολυμπιακό και ΟΦΗ – Διαψεύστηκαν οι αρχικοί φόβοι

Διαφ.

Ο μεσοεπιθετικός από το Τρινιντάντ και Τομπάγκο υποβλήθηκε σε μαγνητική τομογραφία μετά τον τραυματισμό του στο παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης.

Η ΑΕΚ νίκησε 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης και σε συνδυασμό με την ισοπαλία του Παναθηναϊκού από το Καραϊσκάκη έμεινε στο -2 από την κορυφή της Super League με 53 βαθμούς. Η επικράτηση της Ένωσης όμως είχε γλυκόπικρη γεύση εξαιτίας του τραυματισμού του Λιβάι Γκαρσία, για του οποίου την κατάσταση επικρατούσε μεγάλη αγωνία από το βράδυ του Σαββάτου (25/2/2023).

Ο μεσοεπιθετικός από το Τρινιντάντ και Τομπάγκο συνειδητοποίησε ότι έχει πρόβλημα στον προσαγωγό, αμέσως σήμανε συναγερμός. Ο παίκτης βρέθηκε στο χορτάρι και για αρκετά λεπτά του παρασχέθηκαν πρώτες βοήθειες από το ιατρικό δελτίο. Ο ποδοσφαιριστής έδειχνε να πονά πολύ και αποχώρησε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Από τις αντιδράσεις του δημιουργήθηκε η αίσθηση, ότι ο τραυματισμός του ήταν σοβαρός.

Γιορτινή βραδιά με ήττα-καμπανάκι για Παναθηναϊκό! (ΒΙΝΤΕΟ)