"Μπουρλότο" από Άρη: Κατέθεσε ένσταση! (ΒΙΝΤΕΟ)

“Μπουρλότο” από Άρη: Κατέθεσε ένσταση! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Θεσσαλονικείς μπορεί να ηττήθηκαν στο γήπεδο, όμως η τύχη της αναμέτρησης φαίνεται ότι θα… κριθεί εξωαγωνιστικά.

Με την ολοκλήρωση του επεισοδιακού παιχνιδιού, για τη 17η αγωνιστική της Basket League, στο Αλεξάνδρειο, με αντίπαλο το Περιστέρι (5/3), η ΚΑΕ Αρης υπέβαλλε ένσταση για αντικανονική διακοπή και εκκένωση του γηπέδου.

Στην επίσημη σελίδα της ΚΑΕ στο διαδίκτυο, επιπλέον, στην ενημέρωση για την αναμέτρηση, οι «κίτρινοι» ανέφεραν ότι «Για τη 17η αγωνιστική της Basket League, ο Αρης ηττήθηκε με 78-83 από το Περιστέρι. Για τον αγώνα δεν έχουμε να σχολιάσουμε τίποτα άλλο. Τα υπόλοιπα, προσεχώς».

Το ματς, υπενθυμίζεται, με απόφαση της διαιτητή, Βάσως Τσαρούχα, διεκόπη στην τέταρτη περίοδο, με 7’5’’ να απομένουν για το φινάλε του και άρχισε εκ νέου μετά από 70 λεπτά , αφού αποχώρησαν οι φίλαθλοι από το «Nick Galis Hall» , καθώς ζητήθηκε η εκκένωση του γηπέδου από τους διαιτητές.

Μαξιμίλιαν Ιμπραΐμοβιτς: Το μήλο κάτω από τη μηλιά (BINTEO)