Σούπερ ατάκες Αλμέιδα ενόψει Ολυμπιακού – Για αυτό έγινε αλλαγή ο Γιόνσον στο ημιχρόνο

Για το επερχόμενο ντέρμπι με τους Ερυθρόλευκους μίλησε στη συνέντευξη Τύπου ο Αργεντίνος τεχνικός μετά τη νίκη της Ένωσης κόντρα στον Ατρόμητο, ενώ παράλληλα έδωσε απαντήσεις για τον αγώνα με τους Περιστεριώτες.

Ματίας Αλμέιδα: Η ΑΕΚ πέρασε και από το Περιστέρι και ανέβηκε ξανά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, με τον Αργεντίνο τεχνικό να μιλάει στη συνέντευξη Τύπου τόσο για τον αγώνα κόντρα στον Ατρόμητο, όσο και για το επερχόμενο ντέρμπι της Κυριακής (12/3) κόντρα στον Ολυμπιακό στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Για το αν 1-0 ήταν φτωχό: «Θεωρώ ότι δεν είναι φτωχό, η ομάδα έκανε αυτό που έπρεπε να κάνει στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο αντίπαλος κέρδισε κάποια μέτρα στο γήπεδο και δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες, όμως όχι τόσο ξεκάθαρες όσο οι δικές μας στο πρώτο ημίχρονο. Στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσαμε να βάλουμε μίνιμουμ ένα ακόμα γκολ και θα άλλαζε το παιχνίδι.