"Φωτιά" στη Λεωφόρο! Διπλό "χτύπημα" με Σπόραρ, αυτογκόλ Αραμπί για τον Παναθηναϊκό (ΒΙΝΤΕΟ)

“Φωτιά” στη Λεωφόρο! Διπλό “χτύπημα” με Σπόραρ, αυτογκόλ Αραμπί για τον Παναθηναϊκό (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Πράσινοι κατάφεραν να μετατρέψουν την υπεροχή τους σε δύο γκολ κόντρα στους Ερυθρόλευκους, με τον Σλοβένο επιθετικό να βρίσκει για δεύτερη συνεχόμενη φορά δίχτυα, ενώ ο Μαροκινός επιθετικός έκανε λάθος και σκόραρε κατά της ομάδας του.

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Μεγάλο προβάδισμα νίκης για τους Πρασίνους, κόντρα στους Ερυθρόλευκους μιας και κατάφεραν και σκόραραν δύο φορές μέσα σε εφτά λεπτά, με την αρχή να γίνεται στο 28′ όταν μετά από λάθος του Παπασταθόπουλου ο Σπόραρ θα βγει απέναντι από τον Πασχαλάκη και θα πλασάρει σωστά κάνοντας το 1-0.

Εφτά λεπτά μετά το Τριφύλλι θα βρει και δεύτερη φορά τέρμα όταν ο Μπερνάρντ θα εκτελέσει κόρνερ με τον Κουρμπέλη να είναι αυτός που θα πάρει την κεφαλιά, η μπάλα θα κοντράρει στην πλάτη του Γιουσέφ Ελ Αρμαπί και θα κάνει το 2-0 μέσα σε… ντελίριο στη Λεωφόρο.

Ο Πελίστρι ποζάρει με φανέλα του Παναθηναϊκού από το 1934! (ΦΩΤΟ)