Έχασε την ευκαιρία να "κλειδώσει" Ch. League η Σοσιεδάδ – Φουλ για Ευρώπη η εκπληκτική Τζιρόνα (Vid)

Έχασε την ευκαιρία να “κλειδώσει” Ch. League η Σοσιεδάδ – Φουλ για Ευρώπη η εκπληκτική Τζιρόνα (Vid)

Φοβερό ματς, με την Τζιρόνα να παίρνει “χρυσό” βαθμό (2-2) από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ.

La Liga: Η Τζιρόνα πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στο «Ανοέτα» από τη Σοσιεδάδ με 2-2, στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν γρήγορα με τους Ογιαρθάμπαλ (5′ πεν.) και Σίλβα (24′), έριξαν, όμως, στη συνέχεια τον ρυθμό τους και το πλήρωσαν, καθώς οι παίκτες της Τζιρόνα κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τα γκολ των Κόουτο (37′) και Στουάνι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη οι Βάσκοι πίεσαν, ειδικά στα τελευταία λεπτά όταν οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ρομέου (87′), αλλά δεν μπόρεσαν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα.