"Προσγειωμένος" Μπαρτζώκας – Τι είπε στους παίκτες του μετά την πρόκριση – "Σας παρακαλώ…"

“Προσγειωμένος” Μπαρτζώκας – Τι είπε στους παίκτες του μετά την πρόκριση – “Σας παρακαλώ…”

Η ατάκα του Έλληνα προπονητή μετά την μεγάλη πρόκριση του Ολυμπιακού στον τελικό της Euroleague.

Μετά την πρόκριση του Ολυμπιακού στον τελικό της Euroleague ο τεχνικός της ομάδας, Γιώργος Μπαρτζώκας, μίλησε στους παίκτες τονίζοντας πως η… δουλειά δεν έχει τελειώσει.

«Συγχαρητήρια για την… απάντησή σας στο δεύτερο ημίχρονο. Αντιπροσωπεύσαμε την ομάδα, το κλαμπ τον κόσμο με τον καλύτερο τρόπο αυτά τα 20 λεπτά που κυριαρχήσαμε.

Κερδίσαμε με 27-2 στο τρίτο δεκάλεπτο, ρεκόρ για την ιστορία της Euroleague. Η άμυνα που παίξαμε μας έδωσε αυτοπεποίθηση στην επίθεση. Ήταν κάτι αξιοσημείωτο.

Τώρα ας ηρεμήσουμε, κανένας πανηγυρισμός σας παρακαλώ, έχουμε δύο μέρες να τελειώσουμε τη δουλειά που αρχίσαμε τον Οκτώβρη. Συγχαρητήρια παιδιά», ήταν τα λόγια του στα αποδυτήρια.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Συγκλονιστικό σκηνικό με Παπανικολάου στο ημίχρονο – Δεν πρόλαβε να… απολύσει Σάρας – Τεράστιο φαβορί!