Επιβλητική η Λειψία – Έκανε… σεφτέ στις νίκες στο πρωτάθλημα με πεντάρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πρώτο «τρίποντό» της στη νέα σεζόν της Bundesliga και μάλιστα με ισοπεδωτική εμφάνιση, πανηγύρισε η Λειψία, στη 2η αγωνιστική.

Bundesliga: Το πρώτο «τρίποντό» της στη νέα σεζόν της Bundesliga και μάλιστα με ισοπεδωτική εμφάνιση, πανηγύρισε η Λειψία, στη 2η αγωνιστική. Οι «κόκκινοι ταύροι» συνέτριψαν 5-1 την φιλοξενούμενη Στουτγκάρδη, η οποία περιορίστηκε σε ρόλο… κομπάρσου στην επανάληψη.

Η Στουτγκάρδη έκανε το… λάθος να προηγηθεί στον αγώνα (Γκιρασί 35΄) και ουσιαστικά δεν απειλήθηκε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, με την έναρξη της επανάληψης, οι γηπεδούχοι άνοιξαν τον… χορό των τερμάτων με τον Χένριχς (51΄), για να συνεχίσουν με τους Ντάνι Όλμο (63’), Οπεντά (66’), Καμπλ (74’) και Τσάβι Σίμονς (76’), φτάνοντας άνετα στην πρώτη εφετινή νίκη τους.