Συνεχίζει να… πετάει με "όργια" Σενγκέλια η Βίρτους – Βυθίζεται η Εφές (Highlights)

Μεγάλη νίκη για την ιταλική ομάδα με 93-81 επί των απογοητευτικών Τούρκων.

Τις πέντε σερί νίκες, μετά την ήττα της στην πρεμιέρα της Euroleague, πανηγύρισε στη Μπολόνια η Βίρτους, η οποία παραμένει στα ψηλά πατώματα της βαθμολογίας.

Οι Ιταλοί επικράτησαν με 93-81 της Αναντολού Εφές, για την 6η αγωνιστική της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης, υποχρεώνοντας την τουρκική ομάδα στην τέταρτη ήττα της.

Η άμυνα του δευτέρου ημιχρόνου, όταν κράτησε την Αναντολού κάτω από τους 20 πόντους σε τρίτη και τέταρτη περίοδο, αντίστοιχα, και η διάρκεια στο κομμάτι της παραγωγικότητας, αποτέλεσαν τα «κλειδιά» της επιτυχίας της ομάδας του Λούκα Μπάνκι, απέναντι στους Τούρκους των χαμηλών ποσοστών ευστοχίας και των 14 λαθών.

Πρωταγωνιστής της νίκης ο Τόκο Σενγκέλια με 19 πόντους, ενώ 17 πρόσθεσε ο Μάρκο Μπελινέλι, 14 ο Μπράιαντ Ντάνστον, 12 ο Τζέιλεν Σμιθ και 10 ο Τζόρνταν Μίκι. Από την Αναντολού πάλεψαν οι Ροντρίγκ Μπομπουά και Σέιν Λάρκιν με 17 και 16 πόντους, αντίστοιχα.