Το τελευταίο λεπτό θρίλερ στο ΟΑΚΑ – Ο σπουδαίος Ναν και το… παραλίγο buzzer beater του Ραντλ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Φοβερό φινάλε στο μεγάλο ματς του ΟΑΚΑ.

Ο Παναθηναϊκός ζορίστηκε αρκετά στο ΟΑΚΑ και παραλίγο να πέσει… θύμα της βεβαιότητάς του ότι θα κερδίσει, όμως είχε το φοβερό Κέντρικ Ναν. Η Ένωση στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης ήταν μπροστά με 81-85, αλλά ο Αμερικανός γκαρντ με άμεσο τρίποντο μείωσε στον πόντο. Η ΑΕΚ Betsson δεν κατόρθωσε να βρει σκορ στη δική της επίθεση και ο Ναν στη συνέχεια έκανε 2/2 βολές!

Ο Δικέφαλος είχε στη διάθεσή του 13 δευτερόλεπτα, ώστε να βρει το σουτ που θα του έδινε τη σπουδαία νίκη. Ο Ραντλ σηκώθηκε για το νικητήριο καλάθι, όμως αυτό βρήκε τη ρακέτα και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με 86-85 υπέρ του ΠΑΟ.