Η Μίλαν "καθάρισε" με πέναλτι και αδιανόητη απόκρουση στο 96’ – Έγραψε ιστορία ο 15χρονος Καμάρντα! (Vid)

Επιστροφή στις νίκες για τους Ροσονέρι (1-0 τη Φιορεντίνα), με έναν 15χρονο να κάνει ντεμπούτο με τη φανέλα της!

Επέστρεψε στις νίκες η Μίλαν μετά την «αυτοκτονία» στο παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής με τη Λέτσε (προηγήθηκε 2-0 και ισοφαρίστηκε στο β΄ μέρος).

Αυτή την φορά οι «ροσονέρι» διατήρησαν το προβάδισμα που πήραν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με το πέναλτι του Τεό Ερναντές, νίκησαν 1-0 την Φιορεντίνα στο «Τζουζέπε Μεάτσα» και πλησίασαν στο -3 τη δεύτερη Γιουβέντους και στο -5 την πρωτοπόρο Ίντερ, οι οποίες «συγκρούονται» την Κυριακή στο Τορίνο στο μεγάλο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής της Serie A. Την αποθέωση γνώρισε ο Φραντσέσκο Καμάρντα, με το νέο παιδί-θαύμα της Μίλαν να περνά στο ματς ως αλλαγή και να γίνεται ο νεαρότερος ποδοσφαιριστής που αγωνίζεται όχι μόνο στη Μίλαν αλλά και σε ολόκληρη την ιστορία της Serie A.

Μονακό-Μπαρτσελόνα παρακολουθεί ο Μάικλ Τζόρνταν (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι «ροσονέρι», πλέον, θα «ρίξουν όλο το βάρος» στο μεγάλο ματς της ερχόμενης Τρίτης (28/11) με την Ντόρτμουντ στο Μιλάνο, που πρέπει πάση θυσία να κερδίσουν για να κάνουν το πιο σημαντικό βήμα για την πρόκρισή τους στα νοκ άουτ του Champions League.