Τα ’’φίνα κορίτσια’’ του ΠΑΟ άλωσαν την Τουρκία και επικράτησαν της Μπεσίκτας! (ΒΙΝΤΕΟ)

Σημαντική νίκη για την ομάδα της Ελένης Καπογιάννη.

Σπουδαίο αποτέλεσμα για το Τριφύλλι που κέρδισε επί τουρκικού εδάφους και έχει ήδη εξασφαλίσει την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Eurocup γυναικών!

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Λι ήταν εκπληκτική για την Μπεσίκτας και το σκορ ήταν 20-19. Η Τζόουνς έπαιξε καταλυτικό ρόλο στη δεύτερη περίοδο και βοηθώντας σε άμυνα και επίθεση, οι πράσινες μπόρεσαν να μείνουν σε απόσταση αναπνοής (41-39). Η Αμερικανίδα παίκτρια βγήκε με 4 φάουλ στο 24ο λεπτό και το Τριφύλλι μπήκε στο τελευταίο δεκάλεπτο με -9 (64-55).

Στην τελευταία περίοδο μίλησε η κλάση της ελληνικής ομάδας και με την Παυλοπούλου να βγαίνει μπροστά να και να παίρνει σωστές αποφάσεις, ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στον αγώνα και παρότι καρδιοχτύπησε στο φινάλε επικράτησε με 80-79!

Τα δεκάλεπτα: 20-19, 41-39, 64-57, 79-80