Αυτό το τεράστιο πρόβλημα του Άρη – Δεν φτάνει μόνο ο Μορόν – Απίστευτη αστοχία στην τελική προσπάθεια

Πρέπει να βρει λύση ο Μάντζιος.

Άρης: Ο Άρης αποδείχθηκε ιδανικός αυτόχειρας στον αγώνα με τη Λαμία, πετώντας δύο σημαντικούς βαθμούς, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. «Από αφέλεια», όπως είπε ο Μάντζιος στη συνέντευξη Τύπου.

Αυτό είναι το ένα κομμάτι της ανάλυσης. Το άλλο έχει να κάνει με την αποτελεσματικότητα στην επίθεση, όπου πλην Μορόν, δεν υπάρχει άλλος που να βρίσκει δίχτυα. Ο Άρης πάντως δημιουργεί, αλλά γκολ δε βάζει.

Στο ματς που προηγήθηκε, εκείνο με τον ΟΦΗ, οι Κιτρινόμαυροι επικράτησαν με 1-0, έχοντας συνολικά 17 τελικές προσπάθειες. Προχθές κόντρα στη Λαμία έκαναν 24 (!). Το «ταμείο» δηλαδή είναι τρία γκολ σε συνολικά 41 τελικές. Και για να το κάνουμε ακόμη πιο λιανά, ο Άρης έβαλε ένα γκολ ανά περίπου 13,5 τελικές. Αριθμός που καταδεικνύει και το μέγεθος του προβλήματος.

Αρπάχτηκε με Ιωαννίδη ο Μπακασέτας την ώρα του αγώνα για το πέναλτι (Vid)

Πηγή: sfina.gr

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ξεκάθαρος ο Βαρούχας για τα τρία πέναλτι που ζητά ο Ολυμπιακός: “Υπάρχει ανατροπή” – Διαφωνεί με ΑΕΚ (Vid)