Σαρωτικός Παναθηναϊκός, έβαλε 12 γκολ στην Καρδίτσα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με το δεξί ξεκίνησε το νέο έτος ο Παναθηναϊκός στο τμήμα ποδοσφαίρου γυναικών επικρατώντας με σχετική άνεση των Ελπίδων Καρδίτσας με σκορ 12-0, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στην Women’s Football League

Κόντρα στην ουραγό του πρωταθλήματος έκανε επίδειξη δύναμης ο Παναθηναϊκός, παίρνοντας μία ευρεία νίκη με 12-0 κόντρα στις Ελπίδες Καρδίτσας. Επτά γκολ πέτυχαν οι «πράσινες» στο πρώτο ημίχρονο.

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε από πολύ νωρίς το ματς με τις Ελπίδες Καρδίτσας ο Παναθηναϊκός, ο οποίος έβρισκε δίχτυα σε κάθε επίθεσή του. Οι φιλοξενούμενες έμοιαζαν αδύναμες να βγάλουν αντίδραση, προσπαθώντας ν’ αμυνθούν στις πάρα πολλές επιθέσεις των γηπεδούχων. Το 7-0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, το οποίο έκανε διαδικαστικού χαρακτήρα το δεύτερο μέρος της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη ο ρυθμός δεν έπεσε τόσο, όσο αναμενόταν από τις «πράσινες» οι οποίες διεύρυναν κι άλλο το προβάδισμά τους. Το τέλος του ματς βρήκε την ομάδα του Παναθηναϊκού νικήτρια με σκορ 12-0.

ΠΗΓΗ: sdna.gr

Πολύ κοντά στην τεράστια συμφωνία Αγγελόπουλοι και Ολυμπιακός!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Δεν είναι μόνο ο Μπακασέτας – Κορυφαίος Έλληνας για ΠΑΟ με εντολή Αλαφούζου – “Σπάει” 4ετές συμβόλαιο!