Τα κατάφερνα επιτέλους οι Μπακς – Νίκη 120-84 επί των Χόρνετς – Double-double για το Giannis (BINTEO)

Ένα 24ωρο μετά την βαριά ήττα από τους Τίμπεργουλβς, οι Μπακς έβγαλαν αντίδραση ισοπεδώνοντας τους Χόρνετς με 120-84.

Ο Γιάννη Αντετοκούνμπο στα 24 λεπτά που αγωνίστηκε κατέγραψε ένα γεμάτο double-double με 15 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 μπλοκ, με 5/9 δίποντα και 5/7 βολές.

Τα «Ελάφια» έδειξαν από το ξεκίνημα τις διαθέσεις τους, αφού έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 31-17, ενώ πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με προβάδισμα 28 πόντων (66-38).

Oι Μπακς ήταν κυρίαρχοι και στην τρίτη περίοδο, όπου με επί μέρους 33-25 εκτόξευσαν την διαφορά στο +36 (99-63), επιτρέποντας στον Ντοκ Ρίβερς να περάσει την second unit στη τέταρτη περίοδο.

Eξαιρετικό ματς για τους Μπακς έκανε και ο Ντάμιαν Λίλαρντ με 26 πόντους, 4 ριμπάουντ και 8 ασίστ, με τον Μαλίκ Μπίζλι να έχει 21 πόντους με 7/9 τρίποντα. Για τους Χόρνετς ξεχώρισε ο Νικ Ρίτσαρντς με 16 πόντους και 11 ριμπάουντ.

11αδα της ΑΕΚ με Πιερό, Πήλιο και Πινέδα - Ποιο κορυφαίο όνομα μένει εκτός

Aγωνιστικό χρόνο πήρε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο που σε 10 λεπτά, είχε 4 πόντους, 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 μπλοκ.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-17, 66-38, 99-63, 120-84