Χαμηλά η μπάλα από Μεντιλίμπαρ: ’’Θα είμαστε γελασμένοι, αν πιστέψουμε πως πετύχαμε κάτι’’ (Vid)

Διαφ.

Ο Ισπανός προπονητής του Ολυμπιακού δήλωσε χαρούμενος για την επικράτηση της ομάδας του, όμως ξεκαθάρισε πως όλα παραμένουν ανοιχτά.

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 1-0 της Φερεντσβάρος και ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ σχολίασε το ντεμπούτο του στον ερυθρόλευκο πάγκο, κρατώντας την μπάλα χαμηλά για την υπόθεση πρόκριση!

Ο Ισπανός προπονητής δήλωσε:

«Θετικό ότι ξεκινάω με νίκες στις ομάδες μου. Στο β’ ημίχρονο βελτιωθήκαμε, κάναμε ευκαιρίες και βάλαμε γκολ. Στο α’ ημίχρονο η Φερεντσβάρος ήταν πολύ καλά τοποθετημένη στο γήπεδο. Ευτυχώς μέσα στο ματς βελτιωνόμασταν πολύ. Στα τελευταία λεπτά ήμασταν καλύτεροι του αντιπάλου.

Θετικό ότι ήμασταν καλύτεροι όσο περνούσε η ώρα στο ματς. Παίζουμε στην αντίπαλη έδρα, είναι πλεονέκτημα για τον αντίπαλο. Αν πιστεύουμε ότι με το 1-0 έχουμε πετύχει κάτι, θα είμαστε «γελασμένοι». Θα πρέπει να πάμε να κερδίσουμε εκεί».