Η τελευταία φορά που ο Ολυμπιακός δέχθηκε 3 γκολ σε ένα ημίχρονο

Οι Ερυθρόλευκοι έχοντας πολλά προβλήματα στην άμυνά τους δέχθηκαν τρία γκολ στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα κόντρα στη Μακάμπι, κάτι που έχει ξανασυμβεί την φετινή χρονιά.

Ολυμπιακός: Με πάρα πολλά αμυντικά προβλήματα ξεκίνησε ο αγώνας των Ερυθρόλευκων κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ, στο Φάληρο, με τους Ισραηλινούς να σκοράρουν δύο φορές πριν τα 10 πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ενώ λίγο αργότερα θα βρουν και τρίτο γκολ, ολοκληρώνοντας το ημίχρονο στο 1-3.

Μάλιστα, αυτή δεν είναι η πρώτη φορά φέτος που ο Ολυμπιακός δέχεται τρία τέρματα στα πρώτα 45 λεπτά, μιας και κάτι ανάλογο είχε συμβεί και στα τέλη του περασμένου Νοέμβρη στη Γερμανία κόντρα στη Φράιμπουργκ για την πέμπτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League, με τους Γερμανούς τότε να προηγούνται με 4-0 στο πρώτο μέρος, πριν φτάσουν τελικά στη νίκη με 5-0 στο τελευταίο ματς του Ντιέγκο Μαρτίνεθ στον Ερυθρόλευκο πάγκο.

Το πείραγμα Μιλουτίνοφ σε Βεζένκοφ για το Εuroleague Fantasy (ΒΙΝΤΕΟ)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ζητείται… αντίδραση! Τα τρία γκολ της Μακάμπι που σόκαραν τον Ολυμπιακό (ΒΙΝΤΕΟ)