Αποκάλυψη Νικολογιάννη! Άδειασε η Λεωφόρος – Προβληματισμένος ο κόσμος

Νικολογιάννης αποκαλύπτει! Η Λεωφόρος άδειασε – Προβληματισμένοι όλοι.

Ο Τάσος Νικολογιάννης γράφει για το τελευταίο παιχνίδι που έδωσε στην Λεωφόρο ο Παναθηναϊκός, που το συνδύασε με νίκη με 1-0 επί της Μακάμπι Νετάνια, με ένα ωραίο γκολ του Μαντσίνι, ένα καλό 20λεπτο και τους παίκτες του Παναθηναϊκου να σκέφτονται στο μεγαλύτερο διάστημα το πρώτο επίσημο παιχνίδι την ερχόμενη Πέμπτη.

Αυτό ήταν το τελευταίο παιχνίδι στην Λεωφόρο. Τουλάχιστον για φέτος και μπορεί για πάντα αν ο Παναθηναϊκός αποφασίσει να συνεχίσει στο ΟΑΚΑ μέχρι να μπει στον Βοτανικό. Σε κάθε περίπτωση για τη φετινή χρονιά ως γηπεδούχος δεν θα ξαναπαίξει ο Παναθηναϊκός στην ιστορική του έδρα και ήταν ένας ακόμα λόγος που έπρεπε να κερδίσει. Και κέρδισε με ένα καλό 20λεπτο στο πρώτο ημίχρονο και με τους παίκτες να έχουν το μυαλό τους στην Ευρώπη στο δεύτερο μέρος και να ρίχνουν τελείως ταχύτητα κόντρα σε μία ομάδα, που αμυνόταν μαζικά, αλλά είχε κάποιες καλές στιγμές από λάθη των παικτών του Παναθηναϊκού. Κορυφαία στιγμή της Μακάμπι ήταν η κεφαλιά που έβγαλε ο Ντραγκόφσκι στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ΤΟΥ ΤΑΣΟΥ ΝΙΚΟΛΟΓΙΑΝΝΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΤΟ SDNA.GR