Ιστορική ισοπαλία! Δείτε πως η Λαμία πήρε αποτέλεσμα από την ΑΕΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ιστορικός αγώνας! Απολαύστε το πώς η Λαμία πέτυχε αποτέλεσμα ενάντια στην ΑΕΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ισόπαλη 1-1 αναδείχτηκε η ΑΕΚ με τη Λαμία στη Νέα Φιλαδέλφεια για τη 2η αγωνιστική της Super league, σε ένα παιχνίδι όπου η Ένωση παρότι ήταν ανώτερη, βρέθηκε πίσω στο σκορ στην πρώτη και μοναδική ευκαιρία της Λαμίας, με τον Φουρτάδο. Έχασε όμως σωρεία ευκαιριών, οι οποίες την έφερανν με την πλάτη στον τοίχο. Η είσοδος του Λαμέλα στο δεύτερο ημίχρονο την έκανε δημιουργηικότερη και από ασίστ του Αργεντινού στο 87 έφερε το γκολ της ισοφάρισης από πλευράς Μουκουντί. Και όμως η Ένωση θα μπορούσε να είχε πάρει το ματς, αν της έβγαιναν οι φάσεις στις καθυστερήσεις, όπου είχε και δύο δοκάρια με Ελίασον και Κοϊτά.

Η Λαμία έγραψε ιστορία στη Νέα Φιλαδέλφεια, καθώς το γκολ του Φουρτάδο ήταν το πρώτο που σημείωσε στην έδρα της Ένωσης. Μάλιστα έσπασε ένα αρνητικό ρεκόρ ηττών, πετυχαίνοντας την πρώτη της ισοπαλία στο σπίτι της ΑΕΚ.