Μεγάλη νίκη της Κ-17 της ΑΕΚ! Εξάρα στην Athens Kallithea

Επιβλητική εμφάνιση από την Κ17 της ΑΕΚ που νίκησε 6-1 την Athens Kallithea και έκανε το 2/2 στο πρωτάθλημα Super League K17.

Ο αγώνας χαρακτηρίστηκε από την απόλυτη κυριαρχία των γηπεδούχων που προηγήθηκαν με 3-0 στο ημίχρονο, χάρις σε δύο γκολ του Νίκου Τσιόμου (28′ 41′) και του Ίωνα Ποριάζη (44′).

Η νίκη της ΑΕΚ πήρε ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις στο δεύτερο ημίχρονο, αρχικά με το γκολ του Γιώργου Δελαπόρτα στο 49′ και στη συνέχεια με δύο τέρματα του Κωνσταντίνου Κωσκολέτου (71′, 78′) πού είχε περάσει ως αλλαγή.

Με το αποτέλεσμα αυτό η ΑΕΚ είναι στην κορυφή της βαθμολογίας με δύο νίκες και τέρματα 10-1.

ΑΕΚ (Αρης Σχίζας): Δούκας, Δελαπόρτας (62′ Στούμπος) Αλ Νασασίμπι (65′ Κωσκολέτος) Φασφαλής, Σαββίδης (52′ Αρβανιτάκης) Ποριάζης, Γεωργίου, Μαρτόπουλος (52′ Μούρτζινος) Γκολφίνος, Τσόμος (52′ Παπαδημητρίου) Ναλιτζής.